Vilniaus didysis šaudymo prizas liko sostinėje

Šaudymo į skriejančius taikinius pagal „Compak Sporting“ taisykles Vilniaus didįjį prizą („Grand Prix“) savaitgalį iškovojo „Compak šaudymo klubo“  narys Žygimantas Šimaitis iš Vilniaus. Superfinale, kuriame dalyvavo septyni geriausi šauliai, jis numušė visus 25 taikinius.

„Į jubiliejines – penktąsias – Vilniaus „Grand Prix“ šaudymo varžybas atvyko svečiai iš devynių kaimyninių šalių – iš viso 83 dalyviai. Šauliai liko patenkinti įspūdžiais – ir taikinių skrydžiais, ir oru. Jie tikrai norės grįžti kitais metais“, – sakė varžybas rengusios Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos prezidentas Virgilijus Grybė, dėkodamas Lietuvos olimpiniam sporto centrui už suteiktą bazę.

Dvi dienas šauliai ir šaudymo meistrės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Suomijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Kazachstano šaudė į 200 taikinių.

Absoliučios A grupės nugalėtoju tapo patyręs šaulys iš Kaliningrado Grigorijus Karagadianas, nuolat dalyvaujantis varžybose Lietuvoje. Taip pat laimėjęs ir senjorų įskaitą, jis numušė 196 iš 200 lėkštučių. Antroji vieta A grupėje atiteko lenkui Jacekui Adamczykui (193), trečioji – V. Grybei (190). Pagal šios grupės rezultatus ir buvo atrinkti superfinalo dalyviai – būsimasis nugalėtojas Ž. Šimaitis grupėje užėmė septintąją vietą (186).

B grupėje taikliausiai šaudė Norbertas Adamczykas iš Lenkijos (181 taškas), laimėjęs ir jaunių varžybas. Antrąją vietą po papildomos serijos iškovojo vilnietis Džeraldas Daujotas (178 taškai), įveikęs latvį Edgarą Škelę 21-20.

C grupės nugalėtoju tapo prancūzas Jeanas Francois Allard‘as (171 taškas). Antrąją vietą užėmė panevėžietis Sigutis Siudikas (169), vienu tašku aplenkęs trečioje vietoje likusį rusą Olegą Vorobevą (168).

D grupės varžybas laimėjo Vaidas Stasiukynas iš Radviliškio (159), antrąją ir trečiąją vietas užėmė latviai Juris Sprukulis (152) ir Janekas Lauris (151).

Moterų varžybų nugalėtoja tapo Kazachstanui atstovaujanti latvė Agnesė Caunė (180 taškų). Kitos dvi prizinės vietos taip pat teko latvėms Ivetai Tilei (165) ir Mairai Sprukulei (153).

Jaunių varžybose antrąją vietą iškovojo Reda Čereškaitė iš Giedraičių (137 numušti taikiniai), trečiąją – Intaras Zabunovas iš Latvijos (117).

Veteranų grupėje taikliausiai šaudė Anatolijus Zimovinas iš Rusijos (187 taškai). Antrąją vietą užėmė jo tautietis Genadijus Šokurovas (168), trečiąją – vilnietis Vydūnas Mekšrūnas (162).

„Compak Sporting” – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje  3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF).