Lietuvos Compak sporting čempionatas Birželio 2-3 d.

Atvirojo Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius „Compak sporting” čempionato nugalėtojas buvo neaiškus iki paskutinių šūvių, o net kelių klasių prizininkai paaiškėjo tik po papildomų serijų.

Absoliučios įskaitos nugalėtoju tapo vilnietis Virgilijus Grybė, per dvi savaitgalio dienas numušęs 194 taikinius iš 200. Tačiau titulo savininkas nebuvo aiškus iki paskutinės serijos, kurioje su lietuviu taškais galėjo susilyginti Grigorijus Karagadianas iš Rusijos. Vis dėlto, svečio ranka lemiamu momentu sudrebėjo, o V.Grybė numušė visus paskutinės serijos taikinius.

Nekart Rusijos ir Baltarusijos čempionu tapęs G.Karagadianas surinko 191 tašką ir užėmė antrąją vietą. Bronzą absoliučioje įskaitoje atiteko Juriui Lazdiniui iš Latvijos (186). Tiek pat taškų surinko ir lietuvis Jonas Pakalniškis, tačiau papildomą seriją latvis laimėjo 24:21.

„Smagu, kad vyko tokia atkakli kova. Taip pat smagu, kad čempionate pasirodė ir naujų dalyvių, atvyko daugiau moterų”, – sakė V. Grybė.

Atvirame Lietuvos čempionate dalyvavo per 80 šaulių iš penkių valstybių. Šeštadienį ir sekmadienį Vilniuje buvo šaudoma pagal tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius federacijos FITASC patvirtintas „Compak Sporting” taisykles.

Tarp moterų taikliausios buvo viešnios – pirmąją vietą iškovojo latvė Agnese Caune (177 taškai), antrąją – jos tautietė Iveta Tile (168), trečiąją – baltarusė Anžela Khmialeuskaya (159).

Veteranų kategorijoje niekas neprilygo G.Karagadianui (191). Sidabro medalį iškovojo latvis Edgaras Škelė (175), bronzos – lietuvis Viktoras Stanevičius (156).

B grupės nugalėtoju tapo Saulius Savickas (176), o prizininkai paaiškėjo tik po papildomos serijos tarp Lino Lukošaičio ir Algirdo Navicko, surinkusių po 167 taškus. Papildomus šūvius šiek tiek taikliau leido L.Lukošaitis (22:21).

Papildomos serijos prireikė ir C grupėje, kurioje nugalėtoju tapo Gintaras Bielskis (161), vienu tašku pralenkęs Vygandą Dubicką ir Edviną Bertašių. Sidabras atiteko V.Dubickui, kuris dvikovą su varžovu laimėjo 20:16.

D grupės čempiono titulą iškovojo Vaidas Stasiukynas (160), antrąją vietą užėmė Gytis Simanavičius (160), trečiąją – Egidijus Barčkus (146).

Superprizą – didelį išmanųjį televizorių – laimėjo Raimondas Macevičius.

„Compak sporting” – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje  3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF) –  tačiau įgauna didelį pagreitį.

Užsienyje šis sportas yra labai populiarus. Į varžybas suvažiuoja po 1000 ir daugiau šaulių, nuolat vyksta Europos ir Pasaulio čempionatai. Tai yra labai demokratiškas sportas, kuriuo gali užsiimti visi – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.

Rezultatai: MULTI-PULL | The System for Shooting Ground Automation