Lietuvos šaulys – Europos stipriausiųjų dešimtuke

Vilnietis Virgilijus Grybė Rusijoje, kur vyko Europos šaudymo į skriejančius taikinius pagal F.I.T.A.S.C sportingo taisykles čempionatas, pateko tarp dešimties stipriausių šaulių. Iki nugalėtojų pakylos Lietuvos šauliui pritrūko aštuonių tikslių šūvių.

Europos čempionate Rusijos sostinėje Maskvoje dalyvavo 244 šauliai. Varžybos truko keturias dienas, per kurias kiekvienas dalyvis šovė į 200 skriejančių taikinių. Europos čempionu tapo Rusijos atstovas Nikolajus Kobiakovas surinkęs  182 taškus iš 200 galimų. Antros ir trečios vietos prizininkai paaiškėjo tik po atkaklios papildomos serijos. Vengras Andresas Szerdahelis ir Rusas Ajalas Makarovas surinko po 180 taškų,  o papildomoje serijoje vėl abu surinko po 18 iš 25 galimų. Šaunant lemiamą dubletą Vengrijos atstovas numušė abu taikinius ir iškovojo sidabro medalį, Rusijos šaulys pataikė vieną ir tapo trečios vietos laimėtoju.

,, FITASC Sporting“ – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytoje šaudykloje rungtis, kai didelėje teritorijoje įvairiomis trajektorijomis yra išdėstoma daug taikinių mėtymo mašinėlių. Ši šaudymo sporto šaka yra ekstremaliai sudėtinga, todėl aukščiausio rango varžybose dalyvauja tik aukštą meistriškumą ir didžiulę patirtį turintys šauliai.

Lietuvoje ši sporto šaka pradėta kultivuoti nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija, vėliau virtusi į Lietuvos sportingo federaciją.